Przejdź do zawartości

2007-05-10: Dariusz Wasilewski zastępcą prezesa Narodowego Funduszu Zdrowa

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 10 maja 2007

Zastępcą Andrzeja Sośnierza, prezesa Narodowego Funduszu Zdrowa, został działacz Młodzieży Wszechpolskiej, Dariusz Wasilewski. W NFZ zajmie się on sprawami mundurowymi.

Jego nominacja została podpisana przez ministra zdrowia, Zbigniewa Religę. Wasilewski otrzymał także poparcie innych resortów: obrony narodowej, sprawiedliwości, spraw wewnętrznych i administracji.

„Jestem bezpartyjny. Sośnierza znam z czasów, kiedy obaj byliśmy dyrektorami kas chorych. On śląskiej, a ja podlaskiej. A propozycję dostałem z ministerstwa” – mówi Dariusz Wasilewski. Zaprzecza, że jego awans miał charakter polityczny oraz zapewnia, że jest przygotowany do pełnienia powierzonej mu funkcji.

"Jeden z gorliwszych działaczy Młodzieży Wszechpolskiej na początku lat 90. (w czasach gdy studiował), współwłaściciel księgarni Bastion i pisma o takim tytule. Na jego łamach kokietowano nazi-skinów i ich zespoły. Objęcie przez niego funkcji wiceprezesa świadczy o tym, że władzę w kraju obejmują ludzie, którzy słusznie byli kiedyś, ze względu na swoje poglądy, marginesem życia społecznego” – mówi o nowym wiceprezesie NFZ Marcin Kornak, prezes Nigdy Więcej (antyfaszystowskiego stowarzyszenia) oraz naczelny pisma o tym samym tytule.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]