2007-05-10: Bohaterski strażak z Żelechowa

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
czwartek, 10 maja 2007

Dziewiętnastoletni strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie, Adam Tuszyński wyniósł kobietę z płonącego domu. Za swoją odwagę dostał tytuł Strażaka Miesiąca Województwa Mazowieckiego.

Adam Tuszyński jest uczniem III klasy Technikum Żywienia w Żelechowie. Od 11. roku życia należał do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. W wieku 18 lat wstąpił do OSP. Pożar miał miejsce pod koniec stycznia. Po przyjechaniu na miejsce, strażacy dowiedzieli się od sąsiadki, że wewnątrz znajduje się starsza kobieta. Adam Tuszyński zgłosił się na ochotnika. Założył maskę tlenową. Pierwsza próba wejścia do budynku nie udała się jednak z powodu zadymienia. Przy drugiej klęcząc dostał się do leżącej kilka metrów od wejścia starszej kobiety. Po jej wyniesieniu zajęli się nią inni strażacy. W trakcie akcji był cały czas przez nich asekurowany.

W dniu 22 marca Adam Tuszyński odebrał tytuł strażaka miesiąca. Jest bardzo aktywnym strażakiem, z 55 zeszłorocznych akcji uczestniczył w 30. Dzielny strażak został także doceniony przez starostę garwolińskiego Grzegorza Woźniaka dyplomem i nagrodą rzeczową. Adam Tuszyński planuje w przyszłości zostać zawodowym strażakiem.

Źródła[edytuj]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości