Przejdź do zawartości

2007-05-07: Tusk zarzuca błędy w polityce zdrowotnej państwa

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 7 maja 2007
Zbigniew Religa

Donald Tusk: „Należy zmienić ustrój ochrony zdrowia”

Platforma Obywatelska postawiła przed sobą poważne zadanie: planuje wpłynąć na zmianę ustroju ochrony zdrowia w taki sposób, by zagwarantować przestrzeganie praw pacjentów przy jednoczesnym zapewnieniu godziwego wynagrodzenia pracownikom służby zdrowia. 6 maja w Szczecinie na Zamku Książąt Pomorskich odbyła się konferencja programowa PO poświęcona problematyce zdrowotnej państwa.

Przewodniczący PO Donald Tusk uważa, że rząd nie zrobił nic, co mogłoby wpłynąć na poprawę w służbie zdrowia. Jego zdaniem rządzący popełniają błędy, które mogą spowodować, że najzdolniejsza część pracowników służby zdrowia wyjedzie za granicę. „Ktoś, kto nie potrafi rozwiązać tych problemów nie ma moralnego prawa sprawować rządów w Polsce" – powiedział Tusk.

Tusk podkreślił, że PO postara się przekonać opinię publiczną, że możliwe jest połączenie liberalnej gospodarki z wrażliwością na najbardziej potrzebujących. Dodał, że obecnie potrzebna jest dyskusja nad sposobem pozyskiwania i wydawania pieniędzy na służbę zdrowia.

Religa odpowiada na zarzuty Tuska

Zbigniew Religa skrytykował słowa Donalda Tuska, które padły podczas konferencji na temat służby zdrowia zorganizowanej przez Platformę Obywatelską.

Minister zdrowia na antenie TVN24 oskarżył przewodniczącego PO o prowadzenie „podłej” polityki. Wypowiedź Religii była odpowiedzią na oskarżenia, jakie padły ze strony Donalda Tuska dotyczące m.in. braku działań, które spowodowałyby poprawę ochrony pacjenta w polskich szpitalach.

Zbigniew Religa uważa, iż „jawnym oszukaństwem” jest myślenie – że jeśli Platforma Obywatelska przejmie władzę, to problemy służby zdrowia zostaną rozwiązane w ciągu jednego dnia.

Zobacz też

[edytuj | edytuj kod]

Źródła

[edytuj | edytuj kod]