2007-05-07: Ostróda: czy policjanci przekroczyli swoje uprawnienia?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 7 maja 2007

W kwietniu do policji w Ostródzie wpłynęło zawiadomienie o zaczepiającej przechodniów na miejskiej plaży grupie młodych ludzi. Zgłosił je zaniepokojony mieszkaniec.

„Człowiek ten zaalarmował nas, że grupa młodych i agresywnych ludzi zaczepia przypadkowych przechodniów” – poinformował Janusz Karczewski (rzecznik prasowy powiatowej komendy policji).

Policjanci po dotarciu na miejsce zdarzenia obezwładnili dwie osoby.

Przypadkowy świadek nagrał trwający 54 sekundy film, a następnie zamieścił go w internecie. Na filmie policjanci obezwładniają mężczyzn, zakładają im kajdanki, po czym biją pałkami i pryskają gazem po oczach. W tle słychać wyzwiska w kierunku policjantów. Mężczyzn doprowadzono na komisariat, a następnie ukarano mandatem za picie alkoholu w miejscu publicznym i zakłócanie porządku. Jak dotąd nie złożyli skargi na policjantów.

„Obejrzałem nagranie i mogę powiedzieć, że obejmuje ono tylko wycinek zdarzenia. Była to reakcja na zachowanie dużej grupy ludzi, którzy zachowywali się agresywnie. Film w internecie znalazł jeden z naszych funkcjonariuszy. Teraz wyjaśniamy, czy interweniujący wtedy na plaży policjanci nie przekroczyli swoich uprawnień” – informuje rzecznik policji w Ostródzie.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa warmińsko-mazurskiego
Wikinews
Dolnośląskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie warmińsko-mazurskiem.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Olsztyna i Elbląga | pozostałych miejscowości