Przejdź do zawartości

2007-05-05: Jan Wróbel: Lech Kaczyński wzmocnił ruch gejowski w Polsce

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Lech Kaczyński
sobota, 5 maja 2007

Dziennikarz Jan Wróbel oznajmił, że prezydent Lech Kaczyński, sprzeciwiając się organizacji Parady Równości w Warszawie, sprawił, iż ruch gejowski w Polsce wzmocnił się i zamierza jeszcze bardziej zacięcie walczyć o swoje prawa. Dziennikarz, dodał, iż nikt wcześniej nie przejmował się paradami gejów i lesbijek.

Goście Salonu politycznego Trójki dyskutowali o wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, który uznał, że Polska złamała prawo, zakazując marszu Parady Równości w 2005 roku.

Skargę na decyzję prezydenta złożyła Fundacja Równości, która 2 lata temu domagała się organizacji parady. Dziennikarz Paweł Wroński dodał, że zabranianie mniejszościom seksualnym wyrażania swoich poglądów budzi obawę, że za jakiś czas i nam czegoś zabronią.

Igor Janke, dziennikarz z Rzeczypospolitej zaznaczył, że każdy ma prawo demonstrować swoje poglądy, dopóki nie naruszają one porządku i moralności. To samo powiedział Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej". Igor Janke powiedział w Salonie Politycznym Trójki, że sprzeciwem wobec demonstracji Lech Kaczyński zmobilizował swoich przeciwników.

Źródła[edytuj | edytuj kod]