2007-04-21: USA: strzelanina w centrum lotów kosmicznych

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
brama do centrum lotów kosmicznych im. Johnsona
sobota, 21 kwietnia 2007

20 kwietnia 2007 roku w centrum lotów kosmicznych im. Johnsona w Houston, pracownik jednej z firm kooperujących z agencją NASA zastrzelił mężczyznę, którego wziął jako zakładnika, po czym popełnił samobójstwo. Kobiecie, która była zakładniczką udało się uciec - poinformowała policja.

Napastnik to 60-letni William Phillips, pracownik firmy Jacobs Engineering z Pasadeny, współpracujący z NASA. Nie wiadomo co mogło być przyczyną zdarzenia. Phillipsowi udało się przemycić rewolwer na teren centrum i zabarykadować się z dwoma zakładnikami w budynku, gdzie znajduje się aparatura telekomunikacyjna i systemy nadzorujące loty wahadłowców.

Zdaniem policji, między napastnikiem a zastrzelonym zakładnikiem, pracownikiem NASA Davidem Beverly mogło dojść do kłótni. Beverly został postrzelony w klatkę piersiową i zmarł po kilku minutach. Drugiej zakładniczce, Fran Crenshaw, która została przywiązana do krzesła taśmą samoprzylepną, udało się zbiec.

Rzecznik NASA, Doug Peterson, zapowiedział rewizję i wzmocnienie systemów bezpieczeństwa. Obecnie, aby wjechać na teren centrum należy okazać jedynie identyfikator upoważniający do dotarcia do konkretnego budynku.

Źródła[edytuj | edytuj kod]