2007-04-20: Marek Jurek o nowej partii

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 20 kwietnia 2007
Marek Jurek (2006)

- Budujemy dużą, pełnowymiarową partię. Ale przede wszystkim nastawioną na współpracę z innymi dlatego, że w Polsce zawsze trzeba będzie współpracować z innymi - powiedział w audycji "Salon Polityczny Trójki" marszałek Sejmu Marek Jurek.

- Decyzja o tym, żeby powołać ugrupowanie chrześcijańsko-konserwatywne wynikała z rozmów z bardzo wieloma posłami – powiedział Marek Jurek. Twierdzi, że taki krok odpowiadał odczuciom bardzo wielu posłów PiS, którzy oczekiwali tej inicjatywy. Dodał jednak, że reakcje na kryzys moralny, czy ideowy w PiS-ie mogą być różne.

- Osobiście mógłbym znaleźć wiele dróg znacznie prostszych życiowo, ale musiałem wziąć tę odpowiedzialność i w tej chwili ona jest realną propozycją i dla poszczególnych polityków, a także propozycją pewnej reorganizacji polskiej prawicy, ale po to, żeby pracować razem. Nurt chrześcijańsko-konserwatywny jest na tyle ważnym nurtem w polityce polskiej, że nie może pozostać bez reprezentacji.

Według koncepcji Marka Jurka będzie to duża, pełnowymiarowa partia. Podkreślił, że będzie ona przede wszystkim nastawiona na współpracę z innymi, dlatego, że Polsce jest to bardzo potrzebne.

- Nawet kiedy się jest u władzy, to trzeba na pewnych polach współpracować z opozycją.

Dodał, że chciałby również zmienić zjawisko oligarchizacji polskiego życia publicznego, które według niego sprawia, że Polska zaczyna przypominać republikę bossów partyjnych.

Marek Jurek poinformował, że w najbliższym czasie zostanie złożony wniosek o rejestrację partii, ale nie chciał jednak jeszcze zdradzać nazwy nowego ugrupowania.

Źródła[edytuj | edytuj kod]