Przejdź do zawartości

2007-04-14: Wstrzymano ruch Poznańskiego Szybkiego Tramwaju

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 14 kwietnia 2007
Tramwaj linii 14 zbliżający się do przystanku PST

W nocy z piątku na sobotę (13/14.04.2007) woda zalała torowisko Poznańskiego Szybkiego Tramwaju PST. Przyczyną była pęknięta rura wodociągowa. Uruchomiono zastępczą komunikację autobusową. Zalanie spowodowało osunięcie się części skarpy w wykopie gdzie jest torowisko. W związku z tym odłączono sieć trakcyjną i rozpoczęto umacnianie torowiska. Wznowienie kursowania tramwaju ma nastąpić w niedzielę.

Na szczęście w sobotę jeździ o wiele mniej pasażerów niż w dzień powszedni i nie jest to zbyt duże utrudnienie komunikacyjne - powiedział dyżurny ruchu.

Jedna z pasażerek, dojeżdżająca codziennie do pracy "piętnastką", powiedziała: "MPK stanęło na wysokości zadania, podstawiło autobusy, które sprawnie zajęły się przewozem ludzi, spieszących się do pracy. Nie można ich za to winić, w końcu to zdarzenie losowe, niezależne od nich. Szczęście w nieszczęściu, że stało się to w dzień wolny od pracy, gdy z PeSTki korzysta mniej osób."

Poznański Szybki Tramwaj PST - powstał w 1997 roku, łączy północne dzielnice Poznania z centrum. W ciągu godziny tramwaje mogą przewieźć 6 tys. ludzi a dziennie wykonują ok. 800 kursów .

Źródła

[edytuj | edytuj kod]