2007-03-23: Odbyła się konferencja otwierająca sezon 2007 w polskim kolarstwie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Pzkol logo.jpg
piątek, 23 marca 2007

W czwartek w warszawskim Centrum Olimpijskim odbyła się konferencja prasowa inaugurująca sezon kolarski 2007. Na spotkaniu poza przedstawicielami organizatora - Polskiego Związku Kolarskiego - byli obecni dyrektorzy czołowych polskich wyścigów kolarskich, szefowie najlepszych krajowych ekip, byłe gwiazdy kolarstwa oraz przedstawiciele mediów.

Początek spotkania stał pod znakiem informacji z PZKol. Prezes Wojciech Walkiewicz poinformował zgromadzonych, że podpisana została umowa z głównym wykonawcą toru kolarskiego w Pruszkowie - Ralfem Schurmannem - na mocy której instalacja drewnianego toru zostanie zakończona do 16 października bieżącego roku. To bardzo dobra wiadomość w perspektywie planowanych na przyszły rok w Polsce Mistrzostw Europy. Przedstawione zostały także warunki kwalifikacji zawodników reprezentujących poszczególne dyscypliny kolarskie do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Kolejnym punktem programu konferencji były wystąpienia dyrektorów czołowych polskich wyścigów, którzy zapraszali zgromadzonych do uczestnictwa w tych imprezach, a także zdradzali pierwsze informacje o swoich wyścigach.

Podczas spotkania zaprezentowano także tegoroczną imprezę w Wałbrzychu, gdzie na Zamku Książ odbędą się Mistrzostwa Europy w trialu.

Tradycyjne otwarcie sezonu w Polsce już 1 kwietnia, jak zwykle w Sobótce, dzień wcześniej jednak odbędzie się Kryterium w Dzierżoniowie - pierwszy wyścig w sezonie 2007.

Źródła[edytuj | edytuj kod]