Przejdź do zawartości

2007-02-23: Doświadczeni gracze lepszymi chirurgami?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 23 lutego 2007

Sukcesy chirurgów przeprowadzających zabiegi za pomocą laparoskopu mogą stać się wymówką większości graczy komputerowych oskarżanych o trwonienie czasu - badania przeprowadzone w centrum medycznym Beth Israel w Nowym Jorku wykazały, że chirurdzy spędzający co najmniej 3 godziny w tygodniu na rozrywce przed komputerem popełniali o 37% mniej błędów, pracowali 27% szybciej i ogólnie uzyskiwali o 42% lepsze wyniki niż koledzy, którzy nie poddawali się tego typu rozrywce.

Badania przeprowadzono na grupie 31 młodych lekarzy z około 3-letnim doświadczeniem zawodowym i 12 ich starszych kolegów z prawie 13-letnim stażem pracy. Wypytano ich o doświadczenia z grami komputerowymi, po czym poddano półtoradniowym próbom zarówno w dziedzinie symulowanych operacji, jak i umiejętności w grach. 42% uczestników badania nigdy nie grało w gry komputerowe, zaś 30% przyznało się do grania codziennie.

Badania ustaliły bezpośredni związek między umiejętnościami w komputerowej rozrywce a umiejętnościami chirurgicznymi - najlepsi gracze wykazali się również wysoką skutecznością w symulowanych zabiegach. Aktywni gracze popełniali 31% mniej błędów, byli 24% szybsi i otrzymali o 26% wyższą punktację ogólną.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]