2007-02-22: Niemieccy naukowcy pracują nad prezerwatywą w sprayu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 22 lutego 2007
Drzewo kauczukowca, z którego pozyskuje się lateks

Jak donoszą niemieccy wikireporterzy, grupa niemieckich naukowców pracuje nad wynalezieniem prezerwatywy w aerozolu. Produkt ma się znaleźć w masowej sprzedaży w 2008 roku.

Podstawę wynalazku stanowią właściwości płynnego lateksu, który w temperaturze pokojowej ulega wulkanizacji, a więc zamienia się w gumę, z której wyrabia się tradycyjne prezerwatywy.

Praktyczne zastosowanie będzie polegać na włożeniu członka do pojemnika i rozpyleniu aerozolu, który w chwilę potem zamieni się w "gumę", tyle że za każdym razem idealnie dopasowaną do kształtu i rozmiaru członka.

Jan Vinzenz Krause, jeden z zaangażowanych w projekt naukowców, uważa nowy produkt za „genialny środek antykoncepcyjny“, który doskonale się dopasowuje, optymalnie chroni i nie wpływa negatywnie na pożądanie ani na uczucie.

Naukowcy planują wprowadzenie nowej prezerwatywy na rynek w lecie 2008 roku. Przedtem muszą być przeprowadzone badania, które mają wykazać, czy rozpylany kondom spełnia wymogi bezpieczeństwa przewidziane dla środków antykoncepcyjnych.

Źródła[edytuj | edytuj kod]