2007-02-12: Mały powrót Wielkiego Brata

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 12 lutego 2007
Kultura i rozrywka
N icon culture.png

Dla telewizji TVN Big Brother jest już zamkniętym rozdziałem, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby realizacją programu zajęło się TV 4.

Nie będzie już Wielkiego Brata takiego jakiego znamy sprzed paru lat. Tym razem odcięci od świata na parę miesięcy nie zostaną zwykli ludzie, ale gwiazdy showbiznesu. Telewizja TV 4 chce podpisać umowę z Endemol Neovision, koncernem medialnym posiadającym licencję na programy typu Big Brother. Jest małe prawdopodobieństwo, że będzie on realizowany we Wrocławiu na planie filmowym gdzie były kręcone odcinki min. "Dwóch Światów" i "Baru". Jednak uczestników bardzo trudno znaleźć. Wiele z nich nie kwapi się do udziału w programie typu reality show. "Na mnie niech nie liczą" - mówi "Dziennikowi" Katarzyna Grochola. Szef Endemol Neovision był wielce zaskoczony pytaniem, jaki postawił mu "Dziennik" a propos nowych edycji Big Brothera w Polsce: "Skąd wiecie o naszych planach? Owszem, rozważaliśmy różne opcje, ale niekoniecznie musi być to Big Brother. Mamy licencję na wiele programów".

Medioznawca Maciej Mrozowski ocenia programy typu reality show jako czar, który prysnął. "Żaden program tego typu nie będzie miał już teraz takiej siły przebicia jak pierwsza edycja Big Brothera, przy okazji której target programu wysyłał tysiące SMS-ów i kupował fanowskie koszulki, kubeczki i innego rodzaju materiały promocyjne."

Źródła[edytuj]

  • Anna Nalewajk, Barbara Sowa – "Wielki Brat" powraca na telewizyjny ekran – Dziennik, 12 lutego 2007