2007-02-07: Andrzej Krawczyk podał się do dymisji z powodów osobistych

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 7 lutego 2007
Polityka
N icon politics.png
Niektóre media spekulowały w środę, że Krawczyk mógłby zostać ambasadorem na Bałkanach lub Słowacji.

Andrzej Krawczyk, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta podał się do dymisji. Zaprzecza on jakoby jego dzisiejsza decyzja miała związek z medialnymi spekulacjami, że Krawczyk w okresie stanu wojennego był tajnym współpracownikiem Wojskowej Służby Wewnętrznej. Swoją decyzję sam Krawczyk motywował powodami osobistymi. Prezydent przyjął dymisję.

Andrzej Krawczyk wydał specjalne oświadczenie, w którym oświadcza, że nigdy nie był żadnym współpracownikiem służby specjalnej. „Uważam, że mogę w zgodzie z prawdą deklarować, że nie byłem tajnym współpracownikiem służb specjalnych państwa komunistycznego. Ponieważ jednak pracuję w specjalnym miejscu jakim jest Kancelaria Prezydenta, reprezentującym godność i powagę państwa i nie chcąc w żaden sposób utrudniać politycznego funkcjonowania Pana Prezydenta, złożyłem wczoraj w godzinach wieczornych na ręce Pana Prezydenta dymisję” – napisał Krawczyk w oświadczeniu.

Minister, dotychczas odpowiedzialny za sprawy międzynarodowe w oświadczeniu pisze o pobycie w więzieniu za kolportaż ulotek. Tam w wyniku szantażu podpisał oświadczenie o współpracy z WSW. „Natychmiast po wypuszczeniu na wolność, podczas pierwszego i jedynego spotkania na mieście z oficerem WSW powiedziałem, że odmawiam współpracy, pomimo iż rozmówca groził mi, że 'ma długie ręce' i 'wojsko mnie zniszczy'” – tłumaczył Krawczyk.

Źródła[edytuj]