2007-02-04: Roman Polański nakręci film na podstawie powieści "Pompeii"

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 4 lutego 2007


Wybitny polski reżyser Roman Polański nakręci film "Pompeii", który będzie adaptacją powieści Roberta Harrisa pod tym samym tytułem. Zdjęcia rozpoczną się tego lata we Włoszech. Całkowity koszt produkcji sięgnie 130 mln dolarów (ponad 391 mln zł). Jak powiedział reżyser, "film będzie oparty na efektach wizualnych".

Książka, na kanwie której Polański wyreżyseruje film, opowiada o młodym inżynierze. Musiał on naprawić największy akwedukt Imperium Rzymskiego po erupcji wulkanu Wezuwiusz w 79 n.e. Harris, który pisze scenariusz, powiedział, że był pod wpływem Polańskiego pisząc swoją najlepiej sprzedającą się książkę. - Chinatown Romana Polańskiego miało na mnie silny wpływ w trakcie pisania Pompeii, więc byłem zachwycony kiedy zadzwonił do mnie w Nowy Rok i powiedział, że chce przeobrazić ją w film - mówi Harris. Później dodał, że nie mógłby wyobrazić sobie lepszego reżysera, który wprowadzi jego książkę do życia. - Zostałem uwiedziony przez książkę... chciałbym żeby film był pasjonujący - stwierdził Polański.

Wśród filmów wyreżyserowanych przez Polańskiego są m.in. wspomniany Chinatown, Dziecko Rosemary oraz Pianista, za który otrzymał Oscara w 2002.

Źródła[edytuj | edytuj kod]