2007-01-06: Tytuł Sportowca Roku 2006 "Przeglądu Sportowego" przyznany

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 6 stycznia 2007
Sport
N icon sport2.png
Robert Kubica - w tym roku drugi

Po raz trzeci z rzędu Sportowcem Roku w plebiscycie organizowanym przez "Przegląd Sportowy" została Otylia Jędrzejczak. Była to już 72. edycja konkursu, organizowanego wraz z Telewizją Polską. Na gali mistrzów sportu w Sali Kongresowej wręczono statuetki 10 najlepszym sportowcom według czytelników Przeglądu. Dodatkow wręczono kilka innych wyróżnień.

Raul Lozano i jego Srebrna drużyna w tym roku została uhonorowana nie jedną statuetką

Popularny "Motylek" wyprzedził pierwszego Polskiego kierowcę formuły 1, który nie był obecny podczas wręczanie nagród. Trzecie miejsce Sebastian Świderski- zdobywca srebrnego krążka na ostatnich mistrzostwach świata w siatkówce. To nie jedyny akcent siatkarski tego plebiscytu. Kolegium redakcyjne „Przeglądu Sportowego” przyznało także wyróżnienie dla Raula Lozano, który został Trenerem Roku. Co więcej wicemistrzowie z Japonii zostali wybrani najlepszą drużyną ubiegłego roku. Tytuł ten odebrała także wioślarska czwórka podwójna – Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński i Adam Korol, która po raz drugi z rzędu wywalczyła mistrzostwo świata. W czasie uroczystej gali przyznano wyróżnienie dla najlepszego niepełnosprawnego sportowca roku. została nim biegaczka narciarska mistrzyni olimpijska z Turynu - Katarzyna Rogowiec. Jak podkreślili prowadzący gale Paulina Chylewska i Przemysław Babiarz, ci sportowcy zmagają się podwójnie.

Oto wyniki plebiscytu:

1. Otylia Jędrzejczak (pływanie - 3 złote i 2 srebrne medale na dwóch turniejach mistrzostw Europy)

2. Robert Kubica (Formuła 1)

3. Sebastian Świderski (siatkówka - srebrny medalista mistrzostw świata w Japonii)

4. Tomasz Adamek (boks - mistrz świata federacji WBC)

5. Tomasz Sikora (biathlon- srebrny medalista zimowej olimpiady w Turynie)

6. Euzebiusz Smolarek (piłka nożna)

7. Marta Dziadura (pięciobój nowoczesny - trzykrotna złota medalista w pięcioboju nowoczesnym)

8. Paweł Korzeniowski (pływanie - ubiegłoroczny mistrz Europy)

9. Marcin Dołęga (podnoszenie ciężarów)

10. Krzysztof Włodarczyk (boks - mistrz świata w kategorii IBF 2006 roku )

Jest mi niezmiernie miło, że po raz kolejny znalazłam się w dziesiątce wyróżnionych i po raz trzeci z rzędu udało mi się wygrać ten plebiscyt. Chcę jednak podkreślić, że tak naprawdę wygraliśmy wszyscy, wszyscy nominowani sportowcy, wszyscy, którzy na zawodach walczą z rywalami, ale także z samym sobą - powiedziała Otylia Jędrzejczak odbierając statuetkę Czempiona.


Nagrody wręczali niejednokrotnie legendarni, choć może trochę również zapomniani sportowcy tacy jak: Jerzy Kulej, Ryszard Szurkowski, Zbigniew Boniek, Jacek Wszoła, Sobiesław Zasada i Waldemar Marszałek. Muzycznie całe wydarzenie uświetnił zespół "Kukla Band" Zygmunta Kukli oraz Waldemar Malicki ze swoimi muzycznymi pomysłami. Całość była transmitowana przez Program 1 TVP

Źródła[edytuj]