Przejdź do zawartości

2006-12-31: Seria wybuchów bombowych Bangkoku

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 31 grudnia 2006
Mapa Tajlandii
Victory Monument, miejsce jednego z wybuchów

Dwie osoby zginęły i ponad 20 osób zostało rannych w wyniku wybuchu serii sześciu (niektóre agencje mówią o siedmiu) bomb w stolicy Tajlandii Bangkoku. Wybuchy nastąpiły w przeciągu 90 minut. Pierwszy z nich miał miejsce w centrum miasta przy Victory Monumen około 6 pm czasu Tajskiego (12:00 czasu warszawskiego). Co najmniej 20 osób zostało rannych.

Jeden z ładunków został podłożony pod ławką na przystanku autobusowym przy centrum handlowym. Kolejny ładunek wybuchło przy budce policyjnej. 5 osób zostało rannych, w tym 10 letnie dziecko, w wyniku wybuchu ładunku podłożonego w koszu na śmieci na rynku w rejonie portowym. Po tym wybuchy nastąpiła reakcja łańcuchowa, w wyniku której kilka butli zgazem eksplodowało

Policja bada podejrzane pakunki w sześciu innych miejscach. Wybuch, do których doszło późnym popołudniem, jak mówi reporter BBC nie miały określonego celu. W tym czasie Tajska stolica przygotowywała się do obchodów Sylwestra. Władze miasta rozważają nakazanie odwołania wszystkich publicznych obchodów Nowego Roku.

Policja nie łączy tych wybuchów z powstaniami muzułmańskimi na południu kraju.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]