2006-12-21: 32 osoby ranne w wypadku autobusu miejskiego w stolicy

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
czwartek, 21 grudnia 2006
Polska
POL location map.svg

Około godziny 17 przy zjeździe z Mostu Poniatowskiego w kierunku Ronda Waszyngtona autobus linii 117 uderzył w barierki następnie w lampę uliczną po czym przewrócił się. W wyniku zderzenia co najmniej 32 osoby odniosły obrażenia ciała. W autobusie było tłoczno. -Każdy prosił o pomoc. Dopiero po pewnym czasie się uspokoili - relacjonowali ratownicy. Na miejsce przyjechało 7 zastępów straży pożarnej. Dla rannych rozstawiono namiot medyczny; tam wyselekcjonowano osoby, które trzeba było zawieźć do szpitala w pierwszej kolejności.

Kierowca autobusu, jak poinformował dziennikarzy rzecznik komendanta stołecznego policji Mariusz Sokołowski, był trzeźwy. Twierdzi, że tuż przed zjazdem z mostu zajechał mu drogę samochód osobowy i autobus musiał gwałtownie skręcić w prawo. Wtedy uderzył w słup. Jak dotąd nie ustalono jakie auto przyczyniło się pośrednio do tego zdarzenia. -Apelujemy do osób, które przejeżdżały wówczas mostem, mają jakieś informacje lub coś widziały, by zgłaszały się na policję - powiedział Sokołowski.

Ruch przy zjeździe z Mostu Poniatowskiego był sparaliżowany przez ponad 3 godziny. Policjanci ruchu drogowego musieli wyłączyć odcinek drogi od Ronda de Gaulle'a.

Źródła[edytuj]