2006-12-15: Indiańskie plemię przejmie Hard Rock Cafe

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 15 grudnia 2006

Słynna sieć restauracji Hard Rock Cafe przejdzie na własność indiańskiego plemienia Seminolów z Florydy - podał "Spiegel Online" 7 grudnia.

Indianie kupili sieć, do której należą 124 restauracje, 6 hoteli, w tym 2 z kasynami, oraz 2 sale koncertowe, od brytyjskiego koncernu rozrywkowego Rank za 965 mln dolarów (724 mln euro). Tym samym do Indian należeć będzie również ok. 70.000 słynnych rekwizytów z wyposażenia lokali sieci należących niegdyś do gwiazd rocka, np. gitary Jimi Hendrixa, Boba Dylana, Erica Claptona i Chucka Berry'ego.

Zakup sieci Hard Rock Cafe ma - według Mitchella Cypressa, przewodniczącego gremium wybranego do reprezentacji plemion indiańskich - umożliwić Seminolom "dywersyfikację działalności" i pomóc "przedsiębiorstwu z sukcesami w osiągnięciu jeszcze większego wzrostu".

Plany Indian przewidują dalszą ekspansję sieci na całym świecie, również budowę nowych kasyn pod marką Hard Rock Cafe.

Seminole z Florydy zarabiają głównie dzięki należącym do nich kasynom. Ponadto handlują cytrusami, bydłem i tytoniem. Na Florydzie żyje ok. 3300 przedstawicieli plemienia.

Sieć Hard Rock Cafe, której pierwszy lokal otwarto w 1971 roku w Londynie, ma być obecna również w Polsce - pierwsza restauracja otworzy podwoje w centrum handlowym Złote Tarasy w Warszawie.

Źródła[edytuj | edytuj kod]