2006-11-15: KFC widoczne z kosmosu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 15 listopada 2006

Znana sieć fastfoodów, Kentucky Fried Chicken (KFC), rozpoczęła swoją nową kampanię wizerunkową KFC przyszłości (ang. "KFC of the future") twierdząc, że jest jedyną marką widoczną z kosmosu. Sieć ujawniła powstanie gigantycznego wizerunku z jej nowym logo przedstawiającym symbol firmy, Colonela Sandersa. Włącznie z tym, KFC zmieniło logo jedynie 4 razy w ciągu 54 letniej historii firmy. Logo, nazywane przez firmę twarz z kosmosu (ang. "Face from Space") składa się z 65 000 różnokolorowych elementów, tworzących widoczny z orbity okołoziemskiej wizerunek o powierzchni 8 130 m². Powstał on niedaleko sławnej bazy wojskowej Area 51, na pustyni w stanie Nevada. Miejsce powstania logo, związane z opowieściami o UFO, nie jest przypadkowe. Jak powiedział prezes KFC Corp., Gregg Dedrick: Jeśli w kosmosie są istoty pozaziemskie, KFC chce zostać ich ulubioną restauracją. Do teraz udawało nam się zaspokajać pragnienie całej ludzkości na "kurczaka, że palce lizać". Dziś, jeśli usłyszymy sygnały od jakiejkolwiek formy życia w kosmosie - czy to astronauty NASA, czy też od Marsjan - będziemy gotowi na wysłanie jej naszych oryginalnych przepisów na kurczaka'.

"Kosmiczne" logo firmy przyćmiewa wielkością największy z monumentów USA, Górę Rushmore, z wyrzeźbionymi popiersiami prezydentów USA. Logo KFC jest tak duże, ze zmieściłoby na swojej powierzchni jeszcze jedno takie popiersie jak w Rushmore.

Logo zostało zbudowane w ciągu 3 miesięcy, podczas 3 000 godzin pracy 50 architektów, inżynierów, naukowców (w tym astrofizyków), i innych pracowników firmy Synergy.

Zdjęcia logo z satelity GeoEye można obejrzeć na stronie domowej firmy.

Źródła[edytuj | edytuj kod]