2006-11-14: Światowa Wystawa Psów Rasowych Poznań 2006

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Uczestnicy akcji promocyjnej na wystawie - charty polskie oraz "szlachta"
wtorek, 14 listopada 2006

W dniach 9-12 listopada 2006 w Poznaniu, w Pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbyła się światowa wystawa psów. Patronat nad akcją objęła FCI oraz Związek Kynologiczny w Polsce. Na wystawę można było zgłaszać psy i suki wszystkich ras, posiadające rodowody FCI, mające w dniu wystawy ukończone 6 miesięcy.

Najpiękniejszym psem wystawy został pies rasy Bracco Italiano (Wyżeł włoski krótkowłosy) z Włoch, drugie miejsce zdobył Nowofundland z Węgier, a na trzecim miejscu uplasowała się suka rasy Maltańczyk z Tajlandii.

Najliczniej reprezentowanymi rasami były: Labrador Retriever oraz American Staffordshire Terrier. W obu przypadkach zgłoszono ponad 400 przedstawicieli tych ras. Najmniejszą liczebnie grupę stanowiły m.in. psy gończe, z których tylko liczniejszy był gończy polski.

W ilości wystawianych psów górowali polscy hodowcy, którzy zgłosili prawie sześć tysięcy czworonogów. Rosjanie wystawili 2238 psów, Czesi 1704, Niemcy 1641, natomiast Włosi 1410. Pojedyncze psy zostały także wystawione przez hodowców z takich krajów jak: Azerbejdżan, RPA, Urugwaj, Uzbekistan i Indonezja.

Ponieważ tegoroczna Światowa Wystawa Psów Rasowych odbywała się w Polsce, jej organizatorzy położyli nacisk na promocję ras polskich. Z tej okazji na wystawie był dostępny darmowy, specjalny numer dwumiesięcznika "Pies", w całości poświęcony rodzimym rasom psów.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa wielkopolskiego
Wikinews
Wikinews
Wielkopolskie
Wielkopolskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w wielkopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Kalisza, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Piły, Poznania, Śremu
pozostałych miejscowości


Źródła[edytuj | edytuj kod]