2006-11-06: PiS dogania PO w sondażach

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 6 listopada 2006
Poparcie dla poszczególnych partii

Już w przyszłą niedzielę odbędą się wybory samorządowe. W sondażu przeprowadzonym przez TNS OBOP dla "Dziennika" prowadzi Platforma Obywatelska z poparciem 25%, tuż za nią znalazło się Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 23%. Na 6% mogłyby liczyć PSL, Samoobrona oraz blok Lewica i Demokraci. Liga Polskich Rodzin może liczyć na 3%. Aż 23% osób uprawnionych do głosowania stwierdziło, że nie wiedzą, na kogo oddadzą głos. 50% ankietowanych chce iść na wybory, 13% ankietowanych nie wybiera się na nie, zaś 37% to niezdecydowani.

Warszawa[edytuj | edytuj kod]

W tym samym sondażu zapytano, kto powinien być prezydentem Warszawy. Najwięcej głosów - 31% - zdobyłby Kazimierz Marcinkiewicz (Prawo i Sprawiedliwość), do drugiej tury przeszłaby także Hanna Gronkiewicz-Waltz (Platforma Obywatelska), z poparciem 28%. Trzeci wynik - 16% osiągnąłby Marek Borowski (Lewica i Demokraci). Janusz Korwin-Mikke mógłby liczyć na 3% poparcia, zaś kandydat Ligi Polskich Rodzin Wojciech Wierzejski ma zerowe poparcie.

Wrocław[edytuj | edytuj kod]

Poparcie dla kandydatów na prezydenta Wrocławia

We Wrocławiu sytuacja wyboru prezydenta miasta wygląda inaczej niż w Warszawie, zdecydowanym liderem sondaży jest dotychczasowy prezydent Rafał Dutkiewicz. Pozostali kandydaci mają minimalne poparcie: Tomasz Czajkowski - 3%, Rafał Kubacki - 2% oraz Janusz Dobrosz - 1%. 15% ankietowanych nie wie na kogo będzie głosować. W wyborach do rady miasta na największe poparcie może liczyć Platforma Obywatelska, która wg Gazety może zdobyć 21 mandatów, drugie miejsce z 9-cioma mandatami zajmuje Komitet Wyborczy Rafała Dutkiewicza. Do rady miejskiej Wrocławia weszłoby jeszcze Prawo i Sprawiedliwość z 7 mandatami.

Źródła[edytuj | edytuj kod]