2006-10-03: PiS: Prowokacja TVN inspirowana przez agenta WSI

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 3 października 2006

Szef klubu PiS Marek Kuchciński wezwał zarząd TVN-u do wyjaśnienia doniesień o współpracy sekretarza programowego stacji z WSI. Informację o powiązaniach Milana Suboticia z byłym szefem Wojskowych Służb Informacyjnych podała "Gazeta Polska" powołując się raport o WSI.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości występując na konferencji prasowej zaapelował też do Polaków o spokojne obserwowanie sceny politycznej i nie kierowanie się emocjami. O obiektywizm zaapelował również do dziennikarzy. Kuchciński powiedział, że informacje tygodnika są tylko wierzchołkiem góry lodowej i że w najbliższym czasie na jaw wyjdzie wiele podobnych faktów. Zauważył, że jeśli doniesienia tygodnika potwierdzą się, to będzie to oznaczać, że dziennikarze stacji TVN opowiedzieli się jednoznacznie za jedną ze stron politycznych i że nie są obiektywni.

Szef klubu PiS odnosząc się do publikacji "Gazety Polskiej" na temat współpracowników WSI podkreślił, że doniesienia tygodnika wyjaśniają kulisy nagrania i wyemitowania taśm z prowokacji, jakiej dopuściła się posłanka Samoobrony Renata Beger podejmując negocjacje z politykami Prawa i Sprawieliwości. Szef PiSu dodał, że klub już zwrócił się do komisji do sejmowej spraw służb specjalnych o wezwanie autora raportu o WSI Antoniego Macierewicza do złożenia wyjaśnień o tej sprawie informacji o współpracy Suboticia z WSI i wcześniej ze służbami PRL-u.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]