Przejdź do zawartości

2006-10-01: Rybnik: Odbyła się XXI Krajowa Wystawa Psów Rasowych

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 1 października 2006

W Rybniku-Kamieniu po raz 21. odbyła się Krajowa Wystawa Psów Rasowych, na której wystawiono ok. 150 różnych ras psów. Wystawie towarzyszyły tradycyjnie Otwarte Mistrzostwa Śląska Psów Obrończych w kategoriach IPO 1, 2 oraz 3

Wystawa rozpoczęła się o godz. 10.00 i trwała do godziny 16.00 w ośrodku rekreacyjnym przy hotelu Olimpia. Psy wystawiane były w 20. ringach, natomiast towarzyszące mistrzostwa psów obrończych odbywały się jak co roku na boisku sportowym. Część ringów ustawiona była wokół basenu, kilka przy amfiteatrze, gdzie wybierano też najlepsze psy w danej kategorii i najlepszego psa wystawy, część zaś niedaleko stadionu piłkarskiego, gdzie trwały mistrzostwa psów obrończych.

Fila Brasileiro poddawana ocenie w ringu

Jak co roku także ze względu na duże zainteresowanie imprezą dojazd na miejsce był utrudniony, a korki drogowe miały po kilkaset metrów. Przy parkingu przed bramą wejściową na teren ośrodka sprzedawano szczenięta niektórych ras oraz koty.

Zaraz za bramą znajdowały się pierwsze trzy ringi, gdzie wystawiano psy pasterski i zaganiające, boksery oraz charty. Na ringu piątym i szóstym, znajdującymi się po drugiej stronie basenu prezentowane były psy gończe, posokowce, płochacze i aportujące. Ring siódmy, ósmy i dziewiąty zarezerwowane były dla owczarków niemieckich. Na ringach 10 - 12 prezentowane były rasy z drugiej grupy FCI. Teriery były wystawiane na ringach 13 i 14, szpice i psy pierwotne na ringach 15, 16 i 17. Przy amfiteatrze znajdowały się ringi 18 i 19 - gdzie wystawiano psy do towarzystwa oraz ring 20., gdzie wpierw prezentowano wyżły, a następnie jamniki.

W kategorii najlepsza polska rasa zwyciężył Gończy polski, natomiast najlepszym psem wystawy okazał się Nowofundland.

Otwarte Mistrzostwa Śląska psów obrończych w kategorii IPO 1 wygrał pies rasy owczarek niemiecki "Cherry Eqidius" z przewodnikiem Jaroslavem Ivankiem (Czechy) uzyskując w sumie 282 pkt,w kategorii IPO 2 wygrał p. Włodzimierz Gossa również z owczarkiem niemieckim "Roko z Polytanu" zdobywając 255 pkt, natomiast w kategorii IPO 3 zwyciężył najstarszy uczestnik tych zawodów, pan Ludwik Pisarczyk również z owczarkiem niemieckim "Brita psi kantor" uzyskując 240 pkt.

Galeria zdjęć z Mistrzostw Śląska Psów Obrończych

[edytuj | edytuj kod]

Źródła

[edytuj | edytuj kod]