2006-09-24: Wikia otworzy centrum badawczo-rozwojowe w Poznaniu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 24 września 2006
Logo Wikii
Logo Wikii

W Poznaniu stanie nowe centrum badawczo-rozwojowe firmy Wikia. Polscy pracownicy będą pracować głównie nad rozwojem oprogramowania używanego do tworzenia stron wiki w obrębie Wikii.

Do końca 2007 roku w centrum pracować ma od 10 do 20 osób. Koordynatorem Wikia Polska został Emil Podlaszewski. Polski ośrodek ma docelowo zostać głównym światowym centrum technologicznym Wikia. Gil Penchina, CEO Wikia Inc., liczy również na wsparcie polskiego rządu.

Wikia (początkowo jako Wikicites) powstała z inicjatywy Angeli Beesley oraz Jimbo Walesa, twórcy Wikipedii. Jej użytkownicy tworzą strony internetowe na dowolne tematy. Różnorodność tematów otwieranych stron jest bardzo duża. Od stron o serialu Zagubieni, przez Gotowe na wszystko czy kolarstwo, na oprogramowaniu open source kończąc.

Strony tematyczne Wikia są często bardziej szczegółowe od artykułów w Wikipedii. Na przykład angielskojęzyczna „Wookieepedia” poświęcona uniwersum Gwiezdnych wojen, zawiera ponad 38 tysięcy tekstów. Zasoby Wikii, tak samo, jak zasoby Wikipedii, można dowolnie wykorzystywać, gdyż są udostępniane na licencji GNU FDL.

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa wielkopolskiego
Wikinews
Wikinews
Wielkopolskie
Wielkopolskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w wielkopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Kalisza, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Piły, Poznania, Śremu
pozostałych miejscowości

Źródła[edytuj | edytuj kod]