2006-09-01: Wrocław: Szansa na rozwiązanie konfliktu o objazd
W związku z remontem drogi numer 8 od soboty (1 września) obowiązuje zakaz wjazdu do Wrocławia samochodów ciężarowych powyżej 18 ton. Objazd wrocławskiej ósemki miał prowadzić przez małe podwrocławskie miejscowości, przeciwni temu pomysłowi od początku byli ich mieszkańcy, którzy zapowiadają protesty. Sprawą zajął się wojewoda dolnośląski Krzysztof Grzelczyk, który zaproponował zawieszenie objazdu na 2 tygodnie, jednak władze Wrocławia nie zgodziły się na zawieszenie zakazu.
Wojewoda Krzysztof Grzelczyk oraz wojewódzki komendant policji Andrzej Matejuk opracowali wspólnie nowy plan objazdu. Ciężarówki mają omijać Wrocław i przejeżdżać autostradą A4 do Opola a następnie kierować się w stronę Częstochowy i na trasę Katowicką.
Pomysł spodobał się drogowcom. Grzelczyk zapewnił, że kierowcy będą wnioskowali, żeby tak wytyczyć objazd. Zaproponowali też, żeby już za przejściem granicznym w Kudowie tablice informowały kierowców ciężkich aut, że droga we Wrocławiu jest zamknięta i można jechać przez Kłodzko na Nysę i Opole. Ich zdaniem za oznakowanie powinno zapłacić miasto. Wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski zapewniał, że "miastu zależy na dobrych stosunkach z sąsiadami", więc są duże szanse, że takie oznakowanie powstanie.
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa dolnośląskiego |
---|
Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie dolnośląskim. |
Pokrewne wiadomości
[edytuj | edytuj kod]- TIRy nie będą jednak przejeżdżały przez Wrocław, 30 sierpnia 2006
Źródła
[edytuj | edytuj kod]- Marek Szempliński – Czy tiry pojadą aż przez Opole – Gazeta Wyborcza, 31 sierpnia 2006