2006-08-30: KRRiT umorzyła sprawę felietonu Stanisława Michalkiewicza

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 30 sierpnia 2006
Kultura i rozrywka
N icon culture.png
Siedziba Radia Maryja

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji umorzyła sprawę felietonu Stanisława Michalkiewicza rzekomo zawierającego treści antysemickie. W marcu na antenie Radia Maryja Michalkiewicz powiedział m.in.: "Gdy my tu jesteśmy zajęci wprowadzaniem demokracji na Ukrainie i Białorusi, od tyłu zachodzą nas Judajczykowie, próbując wymusić na naszym rządzie zapłatę haraczu zwanego dla niepoznaki rewindykacjami" co spowodowało protesty ze strony organizacji żydowskich.

Elżbieta Kruk, przewodnicząca KRRiT powiedziała, że Rada uznała także argumenty dyrektora Radia Maryja, ojca Tadeusza Rydzyka, który tłumaczył, że "felieton mieści się w granicach swobody wyrażania poglądów i idei".

Wcześniej sprawę umorzyła Prokuratura w Toruniu.

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zapowiada, że zaskarży decyzję prokuratury, prezes stowarzyszenia, Bogdan Białek, powiedział, że "tak czy inaczej Stanisław Michalkiewicz stanie przed sądem. Jeśli nie zostanie wytoczony ostatecznie proces z oskarżenia publicznego, to ten pan będzie pociągnięty do odpowiedzialności w procesie cywilnym."

Źródła[edytuj]