2006-08-28: Szymon Majewski będzie domagał się 1,5 mln zł odszkodowania od Giertycha

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 28 sierpnia 2006


Szymon Majewski, polski satyryk, prowadzący programu Szymon Majewski Show, ma zamiar domagać się odszkodowania w wysokości 1,5 miliona złotych od ministra edukacji Romana Giertycha. Majewski twierdzi, że w roku 1987 nie zdał egzaminu maturalnego i tym samym społeczeństwo "straciło" 3 tysiące dowcipów, które mógłby prezentować w wypadku zdania matury.

Jeden z pełnomocników Majewskiego, Robert Smoktunowicz, na poniedziałkowej konferencji prasowej powiedział, że "amnestia maturalna" ogłoszona przez Romana Giertycha powinna obejmować również starsze roczniki. Majewski stwierdził, że niezdanie matury spowodowało u niego "depresję, a nawet porządne załamanie". Dodał, że obecnie dwójka jest oceną pozytywną, toteż jego egzamin można uznać za zdany.

Smoktunowicz powiedział, że do poprawy matury Majewski musiał uczyć się rok. Według niego spowodowało to u Majewskiego "wiele szkód moralnych" oraz pozbawienie społeczeństwa trzech tysięcy dowcipów Majewskiego.

Ryszard Kalisz, również pełnomocnik Majewskiego, powołał się na przepis konstytucji mówiący o prawie do wynagrodzenia szkód wyrządzonych przez niezgodne z prawem działanie organu władzy publicznej (zobacz tekst przepisu w Wikiźródłach).

Roman Giertych komentując sprawę powiedział, że jeśli Majewski miał problemy, są to jego problemy.

Źródła[edytuj | edytuj kod]