2006-08-22: Katastrofa lotnicza na Ukrainie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 22 sierpnia 2006


Samolot Tu-154 lini lotniczych Pułkovo

Samolot rosyjskich linii lotniczych Pułkovo rozbił się we wsi Suchaja Bałka (40 km od Doniecka) na Ukrainie. Na pokładzie było 171 osób (160 pasażerów i 10 członków załogi). Wśród pasażerów było 40 dzieci. Prawdopodobnie wszyscy nie żyją. Na miejscu katastrofy służby ratunkowe znalazły już 30 ciał. Spadający samolot zahaczył o kilka domów. Nie wyklucza się że są ofiary wśród mieszkańców wsi.

W akcji ratunkowej uczestniczą 4 helikoptery. Agencja Reutersa dodaje, że na miejscu katastrofy lotniczej nie znaleziono dotąd nikogo żywego. Strażacy ugasili pożar wraku. Akcja jest utrudniona przez trudno dostępne miejsce katastrofy. Nadal istnieje niebezpieczeństwo wybuchu paliwa znajdującego się w samolocie - podaje agencja Interfax. Władze rosyjskie uważają że przyczyną katastrofy mogła być gęsta mgła.

Samolot Tu-154 leciał z Anapy na południu Rosji do Sankt Petersburga. "Sygnał SOS z samolotu Tu-154 Anapa-Petersburg petersburskich linii Pułkowo zanotowano o godz. 15:37 czasu miejscowego (13:37 polskiego). O 15:39 zniknął z ekranów radarów - powiedziała rzeczniczka rosyjskiego ministerstwa Julia Stadnikowa.

Źródła[edytuj | edytuj kod]