Przejdź do zawartości

2006-08-13: Fidel Castro pokazany w mediach

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 13 sierpnia 2006
To zdjęcie Fidela Castro jest pierwszym zdjęciem wykonanym przywódcy Kuby po operacji. Prezydent Kuby trzyma w rękach sobotnie wydanie gazety Granma. Zdjęcie to pierwszy raz opublikowane zostało w gazecie Jueventud Rebelde.

Nowe zdjęcia zdrowiejącego Fidela Castro zostały opublikowane w kubańskich mediach. Na świecie słychać było różne pogłoski i plotki na temat zdrowia lidera Kuby od czasu oddania władzy i długiej operacji. Pogłoski o jego krytycznym stanie zdrowia oraz śmierci były spowodowane tym, że nikt nie widział Castro przez te dwa tygodnie.

Zdjęcia opublikowane dziś w gazecie Juventud Rebelde (Młody rebeliant) pokazały Castro rozmawiającego przez telefon i trzymającego sobotnie wydanie gazety Partii Komunistycznej Granma.

Castro wydał również oświadczenie w jego osiemdziesiąte urodziny, mówiąc, że jego stan się poprawił, lecz całkowite odzyskanie zdrowia zajmie więcej czasu.

Gazeta Granma mówi, że lider Kuby już "pracuje". Oficjalna gazeta podała też, powołując się na przyjaciela Castro: "lider rewolucji, po psychoterapii, zaczął chodzić po pokoju, a następnie siadając na łóżku, zaczął żywo rozmawiać".

Mimo, że oficjalne uroczystości związane z obchodem osiemdziesiątych urodzin Castro zostały przełożone, trzy tysiące Kubańczyków zebrało się przed hawańskim Malecon w celu wykonania pięciogodzinnego koncertu urodzinowego.

Powiązane wiadomości

[edytuj | edytuj kod]

Źródła

[edytuj | edytuj kod]