2006-08-01: Zmiany w Electronic Entertainment Expo 2007 potwierdzone

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 1 sierpnia 2006
N icon technology.png
Logo festiwalu E3

E3 co roku przyciągał dziesiątki tysięcy graczy, redaktorów, producentów gier i innych. Już nigdy więcej.

Electronic Entertainment Expo (bardziej znane jako E3) to jeden z największych i najpopularniejszych festiwalów gier komputerowych na świecie. Podczas tych targów wydawcy gier informują świat o ich najważniejszych planach wydawniczych oraz pokazują nowe gry, konsole umożliwiając ich przetestowanie.

Najważniejszą zmianą jest zmiana nazwy na E3 Media Festival. Przyszła edycja targów odbędzie się również w Los Angeles, lecz jej miejscem nie będzie już Los Angeles Convention Center, lecz prawdopodobnie jakiś hotel. Oczywiście wiąże się to z mniejszą liczbą zwiedzających - zamiast 60 tysięcy (jak w tym roku) będzie ich około pięciu tysięcy.

Również data festiwalu uległa zmianie. Zamiast w maju, E3 będzie odbywało się na początku lipca, po to, aby wystawcy mieli więcej czasu na przygotowanie demonstracji. Kolejne szczegóły dotyczące zmian będą udostępniane wraz z następnymi miesiącami. Nowy format ma przynieść mniejsze koszty dla firm prezentujących się na E3.

Prezes Entertainment Software Association, firmy organizującej E3, Douglas Lowenstein uzasadnia tak drastyczne zmiany niezadowoleniem wystawców: skarżyli się oni, że E3 stało się tak ogromne, że ciężko było się na nich przebić do odbiorców.

Źródła[edytuj | edytuj kod]