2006-06-29: Koniec wydawania "Chomiksu"

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
czwartek, 29 czerwca 2006
link= Zobacz hasło w Wikipedii na temat:
Chomiksu

Artur Kurasiński, autor Chomiksu ogłosił w czwartek, że po opublikowaniu 250. odcinku zakończy wydawanie komiksu.

Artur Kurasiński napisał na swojej stronie: "Sporo bo myślałem, że cała zabawa skończy się po 50 odcinkach. (...) Nie wiem czy życzyć sobie dalszych odcników bo co i rusz widzę, że powoli formuła się wypala. (...) Widać taka jest kolej rzeczy - jak śpiewał Perfect >>trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść...<<." Zdaniem tym przestraszył wielu czytelników. M.in. użytkownik o pseudonimie Jaskier apeluje do autora: "Nie rób mi tego. Nie przestawaj tworzyć nowych chomików. Rankiem (bo wtedy oglądam nowe chomiksy) to najlepsze dla mnie pocieszenie i najlepszy początek dnia. Piję herbatkę w kubeczku chomiksów czytam kolejny odcinek i myślę: jakoś to będzie"."

Parę godzin później, być może pod wpływem dużego odzewu ze strony czytelników, autor zmienił zdanie. Napisał: "Dla jasnosci - to nie znaczy, ze kompletnie chomiki znikna do wrzesnia - bede wrzucal odcinki jesli uznam, ze cos ciekawego sie wydarzylo i warto to skomentowac! prosze wiec zagladac codziennie". Tak więc miłośnicy chomiksu nie muszą się za bardzo martwić. Wygląda na to, że jest to po prostu obwieszczenie rozpoczęcia sezonu ogórkowego.

Chomiks to internetowy komiks ukazujący się codziennie od października 2005. Jest komentarzem do wydarzeń polskiej sceny politycznej, zwłaszcza poczynań PiS-u i koalicji. Nazwa pochodzi od sposobu przedstawiania postaci komiksu - politycy byli przedstawiani pod postacią chomików.

Chomiks jest wydawany na jednym z wariantów licencji Creative Commons.

Źródła[edytuj]