2006-05-24: Wrocław: Sarna wyciągnięta z Odry

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 24 maja 2006
Most Grunwaldzki otacza strome kamieniste nabrzeże - z lewej strony mostu (i zdjęcia) miejsce gdzie uwięziona była sarna

Dzisiaj przed godziną 13:00 komenda wrocławskiej Straży Pożarnej otrzymała dość nietypowe zgłoszenie. W korycie rzeki Odry przy moście Grunwaldzkim uwięziona była młoda sarna. Do akcji natychmiast wkroczyła jednostka straży pożarnej wyposażona w specjalistyczny sprzęt. Jednak okazało się, że miejsce pobytu sarny uniemożliwia szybkie wodowanie pontonu. W trakcie akcji dołączyła do niej wodna jednostka wrocławskiej policji wyposażona w motorówkę. Strażacy powoli rozkładali sprzęt czekając na przyjazd weterynarza - w planach było wykonanie zastrzyku, który uspokoiłby płochliwe zwierze. Akcja była o tyle trudna, że prąd w tym miejscu (przy ul. Fryderyka Joliot-Curie) jest silny a nabrzeże bardzo strome, murowane z kamienia. Policjanci patrolu rzecznego nie czekając na lekarza podjęli się jednak brawurowej akcji wyciągnięcia sarny z wody. W niecałe piętnaście minut potem gołymi rękoma wciągnięto wystraszone zwierzę na pokład motorówki. Akcję zakończono około godziny 13:10.

Nie wiadomo jak długo zwierze przebywało w wodzie ani jak się tam znalazło. Strażacy poinformowali, że sarnę najprawdopodobniej przewieziono do pobliskiego ZOO. Zgromadzony tłum gapiów nagrodził policjantów i strażaków brawami.

Źródła[edytuj | edytuj kod]