Przejdź do zawartości

2006-05-21: Microsoft wydaje beta-wersję Windows Media Player 11

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 21 maja 2006

Microsoft udostępnił przedwczoraj wersję beta programu Windows Media Player 11, dając tym samym dostęp do internetowego sklepu muzycznego URGE, joint venture MTV Networks Inc.

Nowa wersja programu dostępna jest jedynie dla systemu Windows XP z zainstalowanym dodatkiem Service Pack 2 i jest gruntowną przeróbką aktualnej wersji. Mimo że sklep URGE został zintegrowany z nową wersją programu, program umożliwia dostęp do innych wybranych sklepów z muzyką, które dodawane będą w przyszłości. Jedenasta wersja programu odtwarza jedynie muzykę, która obsługuje Microsoftowy system digital rights management, co oznacza, że piosenki zakupione w sklepie internetowym iTunes nie będą mogły być bezpośrednio odtworzone.

Microsoft i MTV mają nadzieję, że URGE pomoże im w zdobyciu kawałka rynku sklepów internetowych z muzyką zdominowanego przez Apple. iPod, który jest zintegrowany z iTunes, zajmuje dwie trzecie rynku piosenek na przenośne odtwarzacze.

Jednocześnie nowa wersja Media Playera potrafi wypalać płyty CD, odtwarzać pliki wideo, zarządzać multimediami na urządzeniach przenośnych czy w bibliotekach oraz odtwarzać płyty CD i DVD.

MTV uruchomił beta wersję URGE w środę, dzień przed udostępnieniem przez Microsoft beta-wersji Media Player 11. Sklep muzyczny nie obsługuje żadnych urządzeń firmy Apple.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]