Przejdź do zawartości

2006-05-14: Microsoft udostępni w nowej wersji programu Microsoft Word funkcję edycji bloga

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 14 maja 2006

Główny programista aplikacji Microsoft Word, Joe Friend, ujawnił na swoim blogu, że nowa edycja programu Microsoft Word (dostępna w pakiecie Microsoft Office 2007) ma zawierać funkcje umożliwiające edycję i publikację blogów.

Friend powiedział, że gdy edytował posty za pomocą pól tekstowych dostępnych na stronach, brakowało mu funkcji, które dostępne są w programie Microsoft Word. "Brakowało mi funkcji sprawdzania pisowni oraz autokorekty. Dzięki tym funkcjom nie popełniam głupich błędów".

Friend zapewnił również, że aplikacja nie będzie już generować zbędnego kodu HTML. "Przy zapisywaniu notki pogbrubienie zamieni się w <strong>, kursywa w <em>, Nagłówek 1 zamieni się na <h1>, cytaty na <blockquote>, i tak dalej".

Pliki graficzne zapisywane razem z notkami będą umieszczane w formacie plików PNG, zapewniających m.in. częściową przezroczystość obrazków.

Aby stworzyć nową notkę, według programisty, wystarczyć powinny trzy kliknięcia myszą (PlikNowy...Nowa notka), a aby zapisać notkę na blogu dwa (PlikPublikuj notkę)[1].

Pełne menu programu Microsoft Word 2007 (wersji beta) z funkcjami przeznaczonymi do edycji bloga.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Tłumaczenia poleceń nie są oficjalne.

Źródła[edytuj | edytuj kod]