2006-05-12: Bronisław Wildstein nowym prezesem TVP

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bronisław Wildstein
piątek, 12 maja 2006

W czwartek na posiedzeniu między 19 a 20 rada nadzorcza TVP wybrała na prezesa Telewizji Publicznej Bronisława Wildsteina, prawicowego publicystę. Zasłynął on wyniesieniem z IPN listy tajnych współpracowników SB, czyli tzw. listy Widsteina.

Wildstein miał już za sobą spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim, ale na pytania dziennikarzy o jego kandydaturę odpowiadał że z prezesem PiS rozmawiał o filozofii. Gdy jednak zjawił się na Woronicza o 17 powiedział już, że dostał propozycję kandydatury na stanowisko prezesa TVP. Przed 20 już nim był.

Przewodniczący rady nadzorczej Sławomir Skrzypek uważa, że Wldstein jako uczciwy i niezależny dziennikarz na pewno sprawdzi się w roli prezesa i pokieruje dobrze TVP. Skrzypek pytany dlaczego nie rozpisano konkursu odpowiedział, że nie jest ich zwolennikiem w każdej sytuacji. Po co miałbym rozpisywać konkurs, skoro wiedziałem, kto dla mnie jest najlepszym kandydatem? - dodał Skrzypek.

Zanim wybrano Wildsteina odwałano poprzedniego rezesa, Jana Dworaka. PiS oskarżało go o brak obiektywizmu i sprzyjanie Platformie Obywatelskiej.

Źródła[edytuj]