Przejdź do zawartości

2006-05-09: Warner Bros. jest gotowy na uruchomienie ściągania filmów

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 9 maja 2006

Firma Warner Brothers niedługo uruchomi usługę sprzedaży filmów poprzez Internet, używając tej samej technologii, która pozwala ludziom na wymiane nielegalnych kopii filmów.

Studio Hollywood zawarło umowę z firmą BitTorrent, która używa technologii peer-to-peer do szybkiej dystrybucji dużych plików.

Warner mówię, że użytkownicy bedą mogli kupić filmy i programy telewizyjne w tym samym dniu, gdy będą one dostępne na płytach DVD w sklepach. Ceny filmów będą podobne do cen wersji "pudełkowych". Koszt programów telewizyjnych nie powinien przekraczać jednego dolara.

Warner dodaje, że pliki odtworzyć będzie można jedynie na komputerze, na który pierwotnie dany plik został ściągnięty. Przez to ściągnięte filmy nie będą działały na innych komputerach czy w stacjonarnych odtwarzaczach DVD.

Inne studia w Hollywood prawdopodobnie też uruchomią podobne usługi.

Twórcy pomysłu wierzą, że wielbiciele filmów woleliby zapłacić za legalnie ściągnięty film, niż ryzykować ściąganie pliku przez sieć P2P, który może zawierać wirusy lub być kopią filmu o słabej jakości.

Sieci peer-to-peer pozwalają ludziom na wymianę plików pomiędzy ich komputerami bez potrzeby łączenia się z serwerem lub serwerami pośredniczącymi.

Źródło[edytuj | edytuj kod]