2006-05-05: LPR jednak w rządzie?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piątek, 5 maja 2006


Według nieoficjalnych informacji doszło do porozumienia pomiędzy PiS a LPR. Partia Romana Giertycha ostatecznie znajdzie się w nowej koalicji rządowej. Ceną za stworzenie koalicji większościowej ma być m.in. teka ministerialna dla lidera LPR.

Od wczesnych godzin porannych w budynku Kancelarii Prezesa Rady Ministrów trwa spotkanie Romana Giertycha i premiera Kazimierza Marcinkiewicza. Tematem rozmów obu polityków jest poszerzenie koalicji rządowej o Ligę Polskich Rodzin. Informację o spotkaniu potwierdził rzecznik rządu Konrad Ciesołkiewicz.

Nieoficjalnie mówi się, iż LPR może liczyć na dwa stanowiska ministerialne - jednym z ministrów ma zostać lider partii Roman Giertych, który prawdopodobnie zostanie ministrem oświaty i sportu. Drugą osobą związaną z Ligą, która może liczyć na stanowisko w administracji rządowej jest Bogusław Kowalski. Były negocjator koalicyjny z ramienia partii Romana Giertycha zostanie sekretarzem stanu w Ministerstwie Transportu.

Powstanie większościowej koalicji od kilku dni zapowiadali czołowi działacze PiS m.in. Przemysław Gosiewski oraz Kazimierz Marcinkiewicz. Jeżeli dojdzie do powstania większościowej koalicji PiS-Samoobrona-LPR to może ona liczyć na co najmniej 238 głosów w Sejmie.

Źródła[edytuj | edytuj kod]