2006-05-02: Piłka nożna: Mecz towarzyski Polska-Litwa

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 2 maja 2006
Sport
N icon sport2.png
Polska Litwa
mecz towarzyski · (Bełchatów) · 2 maja 2006 · godz. 20.00 · Widzów: 3200 · Sędzia: Emil Bożinovski (Macedonia)
Flag of Poland white-red.svg
0 - 1
(0-1)
Flag of Lithuania.svg

Gedgaudas 14'

Dudek, Kuś, Jop, Lewandowski, Gancarczyk, Bonin, Szymkowiak, Mila, Kosowski, Sosin, Frankowski Żutautas, Paulauskas, Żutautas, Klimavicius, Zelmikas, Savenas, Gedgaudas, Preiksaitis, Beniusis, Trakys, Morinas
Trener: Paweł Janas Trener:
Kartki: Mila 25' Kartki: Savenas 84'
Kavaliauskas 85'


Dziś polska kadra zmierzyła się w meczu towarzyskim z Litwą. Spotkanie, które rozpoczęło się o godzinie 20:00 wygrali goście. Prowadzenie objęli po bramce Gedgaudasa w 14. minucie.

Mecz był kolejnym sprawdzianem przed czerwcowymi mistrzostwami świata w Niemczech. Był również szansą dla młodych zawodników, na pokazanie się trenerowi. Już 15 maja selekcjoner musi przedstawić skład na mundial. Do mistrzostw pozostało zaledwie 38 dni.

W ostatnich 16 latach Polska zagrała z Litwą pięć razy. Żadnego spotkania Polacy nie przegrali. Wygrywali trzykrotnie, dwa razy spotkania zakończyły się remisem. Dziś Litwini wystąpią bez 4 podstawowych zawodników.

Od zakończenia eliminacji to już piąty mecz biało-czerwonych. Dzisiejsze spotkanie otwiera serię czterech spotkań towarzyskich, będącą najbardziej intensywnym okres przygotowań do mundialu. Kadrowicze przebywają w Bełchatowie od niedzieli.

Jest to 45 mecz pod wodzą Pawła Janasa. Do tej pory polski zespół zwyciężył 28 razy, padło 6 remisów, a dziesięciokrotnie wygrywali Litwini. Bilans bramek: 91-47 na korzyść Polaków.

Źródła[edytuj]

  • TV: TVP 2
  • Tygodnik Tele Świat
  • PZPN
  • Sport WP - relacja na żywo