2006-05-01: Biskupi o Radiu Maryja, Der Spiegel o ojcu dyrektorze

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 1 maja 2006
Siedziba Radia Maryja w Toruniu

Der Spiegel: "ojciec Rydzyk to kaznodzieja nienawiści"[edytuj | edytuj kod]

Niemiecki tygodnik Der Spiegel w artykule: "Sutanna i satelita" zarzucił Tadeuszowi Rydzykowi "szczucie przeciwko Żydom" i nazwał go "kaznodzieją nienawiści". Tygodnik pisze też, że papież Benedykt XVI chce ograniczyć działalność "podżegacza".

Konferencja Episkopatu Polski[edytuj | edytuj kod]

We wtorek w Częstochowie odbędzie się konferencja episkopatu Polski. Tematami obrad biskupów będzie sprawa radia Maryja oraz zagadnienie duszpasterstwa wśród emigracji.

Nie będą to obrady konferencji plenarnej, ale Rady Stałej poszerzonej o biskupów ordynariuszy diecezjalnych.

Hierarchowie dokonają podsumowania prac Zespołu Duszpasterskiej Troski o Radio Maryja oraz przeprowadzą dyskusję na temat tej rozgłośni. Natomiast zespół zaprezentuje wnioski z dotychczasowych prac. Według ks. Klocha, rzecznika episkopatu, będzie to pierwszy i najważniejszy punkt obrad biskupów na Jasnej Górze.

J. Kaczyński stoim murem za Radiem Maryja[edytuj | edytuj kod]

Na ten temat wypowiedział się prezes PiSu - "Atak mediów na Radio Maryja i ojca Tadeusza Rydzyka jest atakiem przeciwko naprawie Rzeczypospolitej". "Wolność mediów nie polega na tym, że jest jakaś grupa, która wyznacza, co wolno, a czego nie wolno powiedzieć i prowadzi kampanię zmierzającą do tego, żeby te ośrodki, które mówią co innego były likwidowane i żeby ci ludzie, którzy mówią co innego byli eliminowani z mediów. Mówię tutaj o sprawie Radia Maryja i sprawie ojca Rydzyka" - wyjaśniał na konferencji prasowej w Gdyni.

Źródła[edytuj | edytuj kod]