2006-04-27: Paweł Piskorski wykluczony z PO

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
czwartek, 27 kwietnia 2006

Paweł Piskorski został wykluczony z Platformy Obywatelskiej. O losie eurodeputowanego jednomyślnie zadecydował zarząd partii.

Kilka dni temu "Dziennik" napisał, że Piskorski, wraz z żoną, kupił w 2005 r. 320 ha po byłych PGR-ach na Pomorzu Zachodnim. Kosztowało to 1,25 mln zł. Małżeństwo - napisała gazeta - sadzi tam teraz las i czeka na dopłaty z Unii Europejskiej. "Dziennik" postawił pytanie, skąd Piskorski wziął pieniądze, bo - według gazety - z oświadczenia majątkowego, które złożył w Kancelarii Sejmu w 2005 r., nie wynika, że mógł sobie na taką inwestycję pozwolić.

Szef PO Donald Tusk podkreślił, że powodem wykluczenia są kolejne kontrowersje wokół biznesowej działalności Piskorskiego, które narażają partię na utratę zaufania społecznego.

Tusk dodał, że nie ma możliwości odwołania się od decyzji wykluczającej eurodeputowanego z partii.

Przewodniczący Platformy powiedział, że wokół działalności biznesowej Piskorskiego regularnie pojawiają się wątpliwości i to zadecydowało o wykluczeniu go z partii. Zwrócił uwagę, że mamy do czynienia z permanentnym kryzysem zaufania publicznego do osoby eurodeputowanego.

Tusk podkreślił, że nie oznacza to, iż partia uznaje Pawła Piskorskiego za winnego stawianym mu w prasie zarzutom.

Przewodniczący Platformy zapowiedział, że w najbliższych dniach zostaną podjęte także daleko idące konsekwencje w stosunku do warszawskich struktur PO.

Źródła[edytuj | edytuj kod]