2006-04-27: Czy ojciec Rydzyk przestanie być dyrektorem Radia Maryja?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
czwartek, 27 kwietnia 2006

Jak podaje Rzeczpospolita, ojciec Tadeusz Rydzyk niedługo może przestać pełnić funkcję dyrektora Radia Maryja. Jego przyszłość zależy od Episkopatu Polski, który zbiera się 2 maja oraz od generała zakonu redemptorystów. Gazeta pisze, ze możliwe jest nawet wysłanie Rydzyka na misję katolicką do Afryki.

Urzędujący w Rzymie generał zakonu ojciec Joseph Tobie nie podjął jeszcze, lub nie chciał informować o podjętej wobec Rydzyka swojej decyzji. Nawet jeśli podjąłbym decyzję w sprawie ojca Rydzyka, nie mógłbym o tym dyskutować z prasą – powiedział dziennikowi zakonnik. Dodał, że nie może potwierdzić pogłosek, jakie się pojawiły, a dotyczą wysłania Tadeusza Rydzyka na misję do Afryki.

Informacji tych nie podziela również abp Sławoj Leszek Głódź, który z ramienia episkopatu przewodniczy zespołowi zajmującemu się Radiem Maryja. Według przecieków z niektórych źródeł kościelnych wynika, ze Rydzyka na stanowisku miałby zastąpić ojciec Jan Mikrus, który na początku istnienia RM współpracował z ojcem Rydzykiem.

Źródła[edytuj | edytuj kod]