Przejdź do zawartości

2006-04-02: Rocznica śmierci Jana Pawła II

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 2 kwietnia 2006

Dokładnie 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37 zmarł Jan Paweł II. Wiele milionów ludzi na całym świecie opłakiwało jego odejście.

Rok po tym wydarzeniu nadal pamięta się o papieżu. W wielu miejscach odbędą się uroczystości upamiętniające Ojca Świętego. Na Placu Piłsudskiego w Warszawie prymas Glemp odprawi mszę z udziałem najwyższych władz państwowych. W Krakowie ulicami przejdzie Droga Krzyżowa. W wielu innych miejscach odbędą się nocne czuwania przy pomnikach papieża oraz odprawione zostaną msze św. w intencji szybkiej beatyfikacji.

Obchody rocznicy we Wrocławiu

[edytuj | edytuj kod]

Mieszkańcy Wrocławia chcąc uczcić rocznicę śmierci Jana Pawła II już od wczoraj układają krzyż ze zniczy na łące pomiędzy Hotelem Wrocław i Poltegorem, gdzie w roku 1997 papież odprawił mszę.

Dziś o godzinie 18:00 metropolita wrocławski arcybiskup Marian Gołębiewski na wrocławskim rynku odprawił mszę świętą w intencji Jana Pawła II.

Obchody rocznicy w Łodzi

[edytuj | edytuj kod]

W Łodzi o 20:00 z Placu Wolności ruszy marsz w stronę Archikatedry. Podczas marszu ludzie będą śpiewali i modlili się w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II. Gdy uczestnicy marszu dotrą pod Archikatedrę, odbędzie się w niej msza święta sprawowana w intencji Jana Pawła II.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]