2006-03-25: Łódzki Tramwaj Regionalny

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 25 marca 2006

Łódzki Tramwaj Regionalny będzie jeździł pomiędzy Zgierzem, Łodzią a Pabianicami. Łódź zainwestuje w projekt 218 mln złotych. Połowę tej sumy z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowity koszt może przekroczyć 265 mln zł.

Miasto czekało na zatwierdzenie projektu półtora roku, teraz musi szybko przygotować przetargi, aby zdążyć wykorzystać pieniądze. - Prace muszą zakończyć się do końca 2007 roku, a do połowy 2008 przedstawić rozliczenia.

Specjalnie zaprojektowany system zarządzania ruchem, będzie "czytał" sytuację na 60 skrzyżowaniach i odpowiednio sterował ruchem.

Gdy zakończą się prace, znacznie poprawi się komfort i szybkość podróży. Jest szansa, że część osób zdecyduje się wtedy pozostawić auta na parkingach.

Komisja Europejska zatwierdziła dofinansowanie dla pierwszego etapu prac, które przeprowadzone mają zostać na odcinku łódzkim.

Trasa ŁTR pokrywać ma się z trasą tramwaju linii 11 (częściowo także z liniami: 2, 3, 4, 5, 6), w Zgierzu Łódzki Tramwaj Regionalny dojeżdżać ma jednak do największego w mieście osiedla mieszkaniowego.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa łódzkiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie łódzkim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego
pozostałych miejscowości