Przejdź do zawartości

2006-02-25: ZIO: Tomasz Sikora zdobywa srebro w biatlonowym biegu masowym

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 25 lutego 2006

Tomasz Sikora startował dziś w ostatniej konkurencji biatlonu, w biegu masowym na 15 kilometrów. Startował na trasę z numerem 12. Do faworytów należeli Niemcy: Michael Greis oraz Michael Roesch oraz Norwegowie Ole Einar Bjoerndalen i Halvard Hanevold.

Po pierwszym bezbłędnym strzelaniu Polak wyszedł na 12. pozycji, prowadził Norweg Ole E. Bjoerndalen. W kolejnym strzelaniu Polak również trafił wszystkie cele i wyszedł na znakomitej, drugiej pozycji, tracąc do prowadzącego Norwega 21 sekund. Trzecie strzelanie było już tym razem w pozycji stojącej, lecz i tu Polak spisał się bardzo dobrze, ani razu nie pudłując. Błąd Ole E. Bjoerndalena pozwolił mu wybiec na trasę zaledwie 1 sekundę za wielokrotnym złotym medalistą Igrzysk. W ostatnim strzelaniu wykonał jeden niecelny strzał, jednak Norweg nie trafił dwukrotnie i spadł na 4. pozycję. Tuż za Polakiem wybiegł Niemiec Michael Greis.

Na finiszu Niemiec okazał się jednak wytrzymalszy i zwyciężył nad Tomaszem Sikorą o 6,3 sekundy. Po brązowy medal przybiegł reprezentant Norwegii, Ole E. Bjoerndalen. Ten medal to największy jak na razie sukces polskiej reprezentacji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Turynie.

Źródła[edytuj | edytuj kod]