Przejdź do zawartości

2006-02-23: ZIO: Marczułajtis nie zakwalifikowała się do finałowej 16 snowboardu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 23 lutego 2006

Nie udało się naszej ostatniej olimpijskie nadziei na medal, snowboardzistce Jagnie Marczułajtis zdobyć honorowego medalu dla Polski. W swojej konkurencji, slalomie-gigancie równoległym zajęła 17. miejsce w kwalifikacjach tracąc 0,01 sekundy do zawodniczki z 16. pozycji. Do ćwierćfinału awansowało szesnaście najlepszych zawodniczek.

W eliminacjach wystarczyło uzyskać jeden z szesnastu najlepszych czasów, aby awansować. Pierwszy przejazd Jagny przeszedł planowo, zajmowała po nim dziewiąta pozycję. Jednak w drugim popełniła błąd, straciła prędkość i dużo cennych sekund. Po swoim przejeździe była 10., wiedząc, że wystartuje jeszcze 8 zawodniczek. Szczęście było blisko, gdyż dwie inne snowboardzistki wywróciły się na trasie, lecz jedna z nich zdążyła się podnieść i przyjechać na metę wystarczająco szybko, aby zająć miejsce o 0,01 sekundy przed Marczułajtis.

Druga z polskich zawodniczek, Blanka Isielonis zajęła w kwalifikacjach 27. miejsce i również nie zakwalifikowała się do ćwierćfinałów. Złoto przypadło Szwajcarce Danieli Meuli, srebro Niemce Arnelii Kober, a brąz Amerykance Rosey Fletcher.

Źródła[edytuj | edytuj kod]