Przejdź do zawartości

2006-02-16: ZIO: Kowalczyk zeszła z trasy biegu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 16 lutego 2006

Justyna Kowalczyk ostrzyła sobie zęby na dzisiejszy bieg na 10 km techniką klasyczną, a my liczyliśmy na jej dobry występ i może medal olimpijski. Początkowo biegła dobrze, utrzymując się kilkanaście sekund za liderką, Estonką Kristiną Smigun. Na dwa kilometry przed metą zeszła jednak z trasy i została odwieziona do ambulatorium. Teraz czuje się już dobrze. Ostatecznie złoty medal zdobyła wspomniana Estonka Smigun, druga była Norweżka Marit Bjorgen, a trzecia jej rodaczka Hilde Petersen.

Dziś startowali też Polacy w konkurencji snowcrossu, a konkretnie Mateusz Ligocki oraz Rafał Skarbek-Malczewski. Oboje jednak odpadli w 1/8 finału, zajmując 4. miejsca w swoich wyścigach. W wielkim finale złoty medal wywalczył reprezentant USA w:Seth Wescott, srebro trafiło do Słowaka Radoslava Zitka, a brąz do Francuza Paula-Henri Delerue'a.

Polskie reprezentantki startowały także w biatlonie. Tu jednak nie było zaskoczenia, Polki uplasowały się na miejscach poza pierwszą dziesiątka: Magdalena Gwizdoń była 20., Krystyna Pałka 25., Magdalena Nykiel 56., a Katarzyna Ponikwia 63. Złoto zdobyła Francuzka Florence Baverel-Robert, srebro Szwedka Anna Carin Olofsson, a brąz Ukrainka Lilia Jefremowa.

Źródła[edytuj | edytuj kod]