Przejdź do zawartości

2006-02-15: ZIO: M. Dorfmeister najlepsza w zjeździe

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 15 lutego 2006

Dziś na alpejskich stokach w San Sicario odbyła się koronna konkurencja w narciarstwie alpejskim pań: zjazd alpejski. Najlepszy wynik i jednocześnie złoty medal uzyskała Austriaczka Michaela Dorfmeister, zdobywając tym samym pierwszy złoty medal dla Austrii. Tuż za nią, ze stratą 0,37 sekundy uplasowała się Szwajcarka Martina Schild. Brąz, tracąc 0,64 sekundy do zwyciężczyni, wywalczyła Szwedzka Anja Pärson. Tuż za podium znalazła się jedna z faworytek: reprezentantka Austrii Renate Götschl.

Kolejny złoty medal dla reprezentacji Austrii zdobyła dwójka saneczkarska Andreas Linger i Wolfgang Linger. Na drugim miejscu znalazła się reprezentacja Niemiec w składzie Andre Florschütz i Torsten Wustlich. Brązowy medal wywalczyła para włoska. Na 17. miejscu uplasowała się polska para Marcin Piekarski oraz Krzysztof Lipiński.

Rozpoczął się również turniej hokejowy mężczyzn. W pierwszych meczach Kazachstan przegrał ze Szwecją 2:7, Włochy przegrały z Kanadą w takim samym stosunku bramkowym 2:7, a Szwajcarzy nie poradzili sobie z Finami przegrywając 0:5.

Na jutro przełożono przerwany dzisiaj konkurs w kombinacji norweskiej drużynowo.

Źródła[edytuj | edytuj kod]