Przejdź do zawartości

2006-02-13: ZIO: Wyniki snowboardu i biathlonu kobiet

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 13 lutego 2006

Trzeciego dnia Zimowych Igrzysk Olimpijskich rozdano medale w konkurencjach snowboardowego half-pipe’u i biatlonu kobiet. W obydwu zmaganiach brały udział reprezentantki Polski.

Paulina Ligocka po pierwszym, snowboardowym przejeździe zajmowała 11. miejsce zdobywając 31.8 pkt. Dawało jej to szanse na awans do finału, gdyż w drugim przejeździe nie startowała już szóstka zwycięzców pierwszego przejazdu, a sześć kolejnych zawodniczek z drugiego przejazdu mogło awansować do rundy finałowej. W niej jednak Paulina nie zmieniła swojej pozycji i ostatecznie zajęła 11. miejsce. W finale złoto zdobyła Amerykanka Hannah Teter, srebro wywalczyła jej rodaczka Gretchen Bleiber, natomiast brąz zdobyła reprezentantka Norwegii, Kjersti Buaas.

W biatlonie kobiet najlepszy wynik spośród Polek osiągnęła Krystyna Pałka. Ani razu nie chybiając na strzelnicy zajęła 6. lokatę. Inna polska zawodniczka, Magdalena Gwizdoń zajęła 34. miejsce czterokrotnie nie trafiając. Złoto wpadło w ręce reprezentantki Rosji Swietłany Iszmuratowej, srebro zdobyła również Rosjanka Olga Pylewa, a brąz wywalczyła Niemka Martina Glagow.

Źródła[edytuj | edytuj kod]