Przejdź do zawartości

2006-02-12: ZIO: Na normalnej skoczni wygrał Bystoel, Małysz 7.

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 12 lutego 2006

Dziś odbył się pierwszy konkurs skoków narciarskich podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie. Zawodnicy indywidualnie rywalizowali na normalnej skoczni o punkcie konstrukcyjnym K-95.

Po pierwszej serii z wynikiem 135 punktów (104.5 metra) prowadził Rosjanin Dmitrij Wasiliew, tuż za nim plasował się Fin Janne Ahonen. Wszyscy Polacy zajęli miejsce w pierwszej trzydziestce, co dało im awans do drugiej serii konkursu. Adam Małysz zajmował 8. miejsce, wysoko był też Kamil Stoch - na 15. miejscu. Stefan Hula po skoku na 95.5 metra zajmował 27., a Mateja skacząc tyle samo uplasował się o pozycję niżej.

Przed skokami ostatnich trzech zawodników w drugiej serii prowadził Norweg Lars Bystoel. Jednak liderzy po pierwszej serii skoczyli zbyt blisko i żaden z nich nie utrzymał się na podium. W końcowej klasyfikacji drugi był Fin Matti Hautamäki, a trzeci Norweg Roar Ljøkelsøy. Adam Małysz zajął ostatecznie 7. miejsce; Stoch był 16., Mateja 25., a Hula 29. Zawiedli faworyci: Janne Ahonen ukończył konkurs na 6. miejscu, słabiej wypadł Jakub Janda, który był ostatecznie 13.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]