2006-02-12: PO poprze część propozycji Gilowskiej

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
niedziela, 12 lutego 2006

Jak zapowiedział we Wrocławiu poseł Zbigniew Chlebowski, Platforma Obywatelska poprze większość propozycji wicepremier Zyty Gilowskiej.


Chlebowski jako minister finansów w "gabinecie cieni" PO jest jednak zaniepokojony brakiem propozycji dotyczących obniżenia podatków.

Zbigniew Chlebowski zaznaczył, że większość propozycji rządu pokrywa się z projektami ustaw złożonymi przez Platformę Obywatelską. Chodzi m.in. o likwidację podatku spadkowego dla najbliższej rodziny, uproszczeń przy przekazywaniu 1% na organizacje pozarządowe oraz o możliwość odliczania podatku VAT na samochody wykorzystywane w działalności gospodarczej.

Platforma Obywatelska sprzeciwia się natomiast propozycjom likwidacji karty podatkowej i ryczałtu jako formy rozliczania się przedsiębiorcom. Ta zmiana oznacza wzrost podatków - powiedział Zbigniew Chlebowski. Jego zdaniem, w propozycjach wicepremier Zyty Gilowskiej brakuje zapowiadanego w kampanii wyborczej obniżenia podatków osobistych, od przedsiębiorców i podatku VAT.

Zdaniem Zbigniewa Chlebowskiego, dużym zagrożeniem dla przedstawionych projektów są politycy Samoobrony i Ligi Polskich Rodzin, którzy mogą je wypaczyć podczas prac sejmowych.

Źródła[edytuj]