Przejdź do zawartości

2006-02-12: PO poprze część propozycji Gilowskiej

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 12 lutego 2006

Jak zapowiedział we Wrocławiu poseł Zbigniew Chlebowski, Platforma Obywatelska poprze większość propozycji wicepremier Zyty Gilowskiej.


Chlebowski jako minister finansów w "gabinecie cieni" PO jest jednak zaniepokojony brakiem propozycji dotyczących obniżenia podatków.

Zbigniew Chlebowski zaznaczył, że większość propozycji rządu pokrywa się z projektami ustaw złożonymi przez Platformę Obywatelską. Chodzi m.in. o likwidację podatku spadkowego dla najbliższej rodziny, uproszczeń przy przekazywaniu 1% na organizacje pozarządowe oraz o możliwość odliczania podatku VAT na samochody wykorzystywane w działalności gospodarczej.

Platforma Obywatelska sprzeciwia się natomiast propozycjom likwidacji karty podatkowej i ryczałtu jako formy rozliczania się przedsiębiorcom. Ta zmiana oznacza wzrost podatków - powiedział Zbigniew Chlebowski. Jego zdaniem, w propozycjach wicepremier Zyty Gilowskiej brakuje zapowiadanego w kampanii wyborczej obniżenia podatków osobistych, od przedsiębiorców i podatku VAT.

Zdaniem Zbigniewa Chlebowskiego, dużym zagrożeniem dla przedstawionych projektów są politycy Samoobrony i Ligi Polskich Rodzin, którzy mogą je wypaczyć podczas prac sejmowych.

Źródła[edytuj | edytuj kod]